Међународни дан матерњег језика

Наша је школа и ове године обележила Међународни дан матерњег језика, који се слави 21. фебруара, у знак сећања на 21. фебруар 1952. године када су у Бангладешу (бившем Источном Пакистану) одржани протести у организацији Покрета за бенгалски језик, при чему су полиција и војска убиле неколико студената у Даки. Међународни дан матерњег језика редовно прослављају земље чланице UNESCO-а како би промовисале вишејезичност и језичку и културну разноврсност.

Дина Савић и Нина Станојевић, ученице одељења VII/1, направиле су пано којим су подсетиле своје другове на богатство и разноврсност језика и на овај датум, и тиме помогле његовом обележавању.

MЛАЂИ РАЗРЕДИ

Међународни дан матерњег језика је са ученицима млађих разреда обележен кроз истицање значаја српског језика за очување нашег културног и историјског наслеђа. Говорило се о лепоти књижевног, али и народног језика, а посебан нагласак био је на народним умотворинама - пословицама.